Photoshop Türkçe Font İndir

TÜRKÇE YAZI FONTLARI

Türkçe karakter desteklemeyen fontlardan dolayı birçoğumuz photoshop yaparken sıkıntı yaşamışızdır. Fotoshop ile hali hazırda windows ile yüklenen klasik yazı tipleri Türkçe karakterleri desteklemektedir fakat genelde bir çalışma yaparken farklılık isteriz ve klasik photoshop yazı fontları yerine göze daha hoş görünen alışılagelmişin dışında yazı tipleri kullanmak isteriz. Genelde bizim hoşumuza giden ve kullanmak istediğimiz yazı fontu türkçe karakteri desteklemeyerek şevkimizi kırarak hevesimizi kursağımızda bırakır, Edward E. Murphy’nin dediği gibi “Birileri ile karşılaşma ihtimalin, görünmek istemediğin zaman en üst düzeydedir.” gibisinden bir durumdur. Bu esnadan sonra internet e girip Photoshop Türkçe Font İndir benzeri aramalar yaparak sorunu biran önce çözmek istersiniz. Photoshop türkçe karakter sorununun çözümüne değinmeden önce asıl konumuz olan türkçe yazı tiplerinin indirme linkini paylaşayım.

Photoshop Türkçe Fontlar

Bu linkte kullanabileceğiniz 550 den fazla profesyonel ve türkçe destekli font bulunmaktadır. İlgili linke tıkladıktan sonra inen rarlı dosyadan .ttf uzantılı yazı tiplerini photoshopta kullanmak için kopyalayıp Başlat / Denetim Masası / Yazı Tipleri klasörünün içine atıyoruz.Bu işlemden sonra eğer photoshop cs programı açıksa kapatıp tekrar açarak indirdiğimiz yazı fontlarını kullanarak görsel yönden gelişmiş ve sorunsuz grafik çalışmaları yapmaya devam ediyoruz.

Bazı takıntılı ve mutlaka bu olsun diye kendini şartlandıran kişilikte photoshop kullanıcıları da olabilir ya da photoshop türkçe yazı fontları download ettikten sonra bunlar beyninizde tasarladığınız çalışmanıza uyacağını düşünmeyip aklınızda soru işaretleri bırakabilir. Bu gibi durumlarda ise yaşanan karakter sorununu  çözümlemeniz açısından bir kaç basit püf noktasına değineceğim;

Tasarımınızda kullanmak istediğiniz türkçe metni not defteri,word,notepad++ vb. metin aracına yazıp kopyalayıp daha sonra photoshopta kullanmak istediğiniz yazı fontunu seçerek türkçe karakter hatası vermeden kullanabilirsiniz.

İlerleyen günlerde arşivimde bulunan tüm fotoşop türkçe yazı tiplerini de ekleyerek çalışmalarınızda kullanabileceğiniz muhteşem yazı tiplerine de erişmenizi sağlayacağım. Ayrıca tasarımlarınızı geliştirmek için photoshop yazı stilleri adlı makalemi de incelemenizi öneririm.Photoshop’ta yaşadığınız ya da yaşamakta ola her türlü sorunu bizlere sorarak kısa sürede çözümler üretebilirsiniz.

Photoshop Türkçe Font İndir” üzerine 6 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>