Photoshop Resim Ekleme Kırpma Düzenleme

Adobe Photoshop CS4 programını açıp düzenleyeceğimiz resmi CTRL+O komutu ya da Dosya / Aç işlem sırasıyla program içerisine atıyoruz.Bu işlemi yapmanın diğer bir yolu ise atacağımız resmi mouse ile tut sürükle yaparak fotoshop programının içerisine atıyoruz.

Fotoşop ta resmi kesmek yani kırpmak için Kırpma Aracı (C)’nı kullanıyoruz.Kısayolu C’dir, Crop’tan gelmektedir.İlgili aracı seçtikten sonra photoshopta fotoğrafı kesmek için seçim yapıp enter tuşuna basarak seçim dışındaki kısımların dışarıya atıldığını göreceksiniz. Resim düzenleme esnasında hatalı bir işlem yaptığınızda bunu CTRL+Z yaparak geriye alabilirsiniz.Birden fazla fotoshop hatası yaptığınızda ise CTRL+ALT+Z kısayolu ile birden çok geriye dönme işlemi yaparak işlemlerinizi geriye alabilirsiniz.

Konu altından yorum yaparak karşılaştığınız sorunları belirtiniz ve anında cevap alarak photoshop çalışmalarınıza devam ediniz.

Fotoshop Resmi Kesme Ve Manzaraya Koyma

http://www.youtube.com/watch?v=DtB6iedp05s

“Photoshop Resim Ekleme Kırpma Düzenleme” üzerine 7 düşünce

  1. bir fotoğrafın arka planını tümden kaybedip sadece beyaz bir zemin de gözükmesini yapmaya çalışıyorum
    rica etsem hangi adımlarla oluyor detaylı bi şekilde gösterebilirmisiniz?

    Tşk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>